Dysbakterióza - porušení mikroflóry. Příčiny, příznaky a léčba

Dysbakterióza (od slov dis - porušování, bakterie - bakterie) - porušení kvalitativní a kvantitativní složení mikroflóry u člověka. Naše tělo má několik druhů přirozených mikroorganismů. Kůže, ústa, nos, genitálie a střeva jsou naplněna celou řadou mikrobiálních společenství, které vznikali tisíce let. Tyto mikrobiální sdružení tvoří mikroflóru člověka.
Na přelomu 21.století se začalo mluvit o lidské mikroflóře jako o životně důležitém "orgánu". Je tedy nezbytně nutné o své tělo do značné míry pečovat.

Banner Symbilact 312x360

Pouze v gastrointestinálním traktu, o rozloze asi 400 m2 je umístěno více než 500 druhů mikroorganismů a jejich celková biomasa se blíží 1,5 kg. Dominující ve střevě, jsou bifidobakterie a Bacteroides - anaerobní bakterie - bakterie, které žijí bez vzduchu. Významné místo ve střevní mikroflóře mají i bakterie mléčného kvašení, koliformní bakterie, enterokoky. Poměr anaeroby k aerobní je uváděn jako poměr 10:1. Současný výzkum ukazuje, že naše hlavní mikroflóra gastrointestinálního traktu je přímo zapojena do mnoha životně důležitých procesů a to jak v rámci trávicího traktu, tak i mimo něj.

Jaké jsou tedy výhody bakterií v našem těle?

•    Slouží jako ochranný štít proti choroboplodným mikroorganismům, které se mohou dostat do těla prostřednictvím potravin nebo vody, zamezení jejich reprodukci a pronikání dále do těla;
•    Stimulují imunitní systém;
•    Mají protialergický účinek;
•    Produkují enzymy podílející se na trávení bílkovin, tuků a sacharidů;
•    Jsou výrobci vitaminů (B1, B2, B6, B12, nikotinová, kyselina listová, vitamin K);
•    Zlepšují trávení ve střevech za pomoci vitaminů, minerálů a dalších živin;

Zvýšit počet prospěšných bakterií v organismu a tím se zbavit dysbakteriózy, posílit imunitu a obnovit střevní mikroflóru pomohou domácí kysané mléčné výrobky na bázi mlékárenských probiotických kultur VIVO.

Doporučujeme Vám pokročilé probiotické kultury Symbilact a Jogurt s laktulózou, které mají unikátní složení a jsou schopní prokázat rychlý a dlouhodobý účinek.

Banner Jogurt s laktulozou 312x360 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.